تجهیزات تصویربرداری, تجهیزات دندانپزشکی

رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی

رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی

رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی و فناوری های تصویربرداری دیجیتال در حال تغییر صنعت دندانپزشکی و بهبود زندگی بیماران است. رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی از مهمترین ابزار تشخیص ، مستند سازی و برنامه ریزی درمانی در روش های مدرن دندانپزشکی است. فناوری های اشعه ایکس دیجیتال مزایای بیشماری نسبت به فیلم هایی که قبلا مورد استفاده قرار میگرفتند، دارند.

سیستم های رادیوگرافی دیجیتال به پزشک و بیمار اجازه می دهد تا بدون معطلی، تصاویر را بر روی رایانه ، آیپد یا صفحه تلویزیون با وضوح بالاتری نسبت به فیلم مشاهده کنند. همچنین امکان اشتراک گذاری پرونده های دیجیتال با شرکت های بیمه یا همکاران نیز فراهم آوره شده است. و از آنجا که اطلاعات می توانند در هارد دیسک ذخیره شوند، مدیریت و یافتن آنها راحت تر است. در کنار این مزایا ، فناوری های اشعه ایکس دیجیتال از اشعه کمتری نسبت به فیلم ها استفاده می کنند. که استفاده از آن برای بیماران و پزشکان ایمن تر است. از طرف دیگر با حذف استفاده از مواد شیمیایی برای ظهور عکس ، به محیط زیست نیز کمک خواهد شد.

سیستم های توموگرافی کامپیوتری با پرتوی مخروطی، مدل های دیجیتالی سه بعدی بسیار دقیق از روی آناتومی هدف را ایجاد می کنند. نرم افزار تصویربرداری دیجیتال نیز این امکان را فراهم می آورد تا تصاویر برای تشخیص بهتر و دقت بیشتر در روش های درمانی استفاده شوند.

انتخاب سیستم رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی مناسب

در مراکر دندانپزشکی، درمان های متعدد و متفاوتی صورت می پزیرد. بنابراین انتخاب و استفاده از سیستم رادیوگرافی دیجیتال مناسب خدمات شما، اهمیت زیادی دارد. از طرف دیگر این فن آوری ها همچنین می توانند امکان انجام خدمات جدیدتر و بیشتر را فراهم آورند. بنابراین در هنگام برنامه ریزی و سرمایه گذاری باید به قابلیت های جدید این سیستم ها نیز توجه شود. در اینجا برخی از انواع سیستم های تصویربرداری دیجیتال معرفی می شوند:

سنسورهای اشعه ایکس داخل دهانی

جایگزینی برای فیلم اشعه ایکس هستند. این سنسورها راحت تر و سریعتر عکس های استاندارد سری FMX و سایر رادیوگرافی های داخل دهان را ارائه می دهند. مزیت دیگر آنها نیازبه اشعه کمتری و در دسترس قرار دادن تصاویر با کیفیت بهتر است.

اشعه ایکس پانورامیک دیجیتال

برای گرفتن عکس کامل دندان های بیمار در یک تصویر طراحی شده است. بسیاری از جدیدترین مدل های این سیستم برنامه هایی را برای تصویربرداری خارج دهان و سایر نیازهای تصویربرداری تخصصی ارائه می دهند.

سیستم های پرتوی مخروطی دندان

بیشترین ارتباط را با روش های درمان ایمپلنت دندانی دارند. اما این سیستم های قدرتمند تصویربرداری سه بعدی، همچنین می توانند نحوه درمان ارتودنسی، ریشه دندان و طیف وسیعی از سایر شرایط درمانی را نیز تغییر دهند.

سیستم های اشعه ایکس فسفرپلیت

روشی را برای دیجیتالی شدن با اندکی تغییر با روش کاری قدیمی ارائه می دهند. زیرا از این صفحات حسگر چندبارمصرف دقیقاً مانند فیلم، برای گرفتن تصویر اشعه ایکس داخل دهانی استفاده می شود. سپس صفحات را در دستگاهی قرار می دهند که تصویر را دیجیتالی کند و صفحه را برای اسکن بعدی تمیز می کنند.

نرم افزار تصویربرداری دیجیتال

بخشی اساسی در هر سیستم تصویربرداری دیجیتال است. زیرا به عنوان مرکز مدیریت پرونده های تصویری و اغلب به عنوان ابزاری ارزشمند.برای بهبود تصاویر در جهت تشخیص بهتر ، برنامه ریزی دیجیتالی درمان ها و توضیح جزئیات برای بیمار عمل می کند.

لوازم جانبی رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی

ابزارهای ساده ای هستند.که نباید هنگام سرمایه گذاری در فناوری تصویربرداری جدید از آنها غافل شد. داشتن نگهدارنده های مناسب برای سنسورهای جدید و همچنین لوازم جانبی دیگری که با سیستم جدید شما کار می کنند،.برای به حداکثر رساندن بهره وی دستگاه اهمیت بالایی دارند.

هنگام خرید سیستم اشعه ایکس دیجیتال چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

اگر در دندانپزشکی شما هنوز از اشعه ایکس فیلم سنتی استفاده می شود،.بهتر است گزینه های دیجیتالی خود را بررسی کنید. حتی اگر به سراغ اشعه ایکس داخل دهانی دیجیتال رفته باشید،.ارتقا به یک سیستم پیشرفته ، نگاهی به سیستم پانورامای دیجیتال یا در نظر گرفتن اسکنر پرتو مخروطی یک حرکت رو به جلو است.

سعی کنید سیستمی را انتخاب کنید که نه تنها کارهای تصویربرداری موجود را کارآمدتر می کند،.بلکه گزینه های جدیدی را از نظر تشخیص ، آموزش بیمار و برنامه ریزی درمانی نیز اختیار قرار می دهد.

برای بازپرداخت هزینه های اولیه سیستم، میزان نیاز و استفاده از دستگاه را بررسی کنید و با توجه به آن استفاده تخصصی خود از دستگاه را انجام دهید.

اطمینان حاصل کنید که شرکت یا توزیع کننده ای که از آن خریداری می کنید،.آموزش، پشتیبانی و خدمات ارائه می دهد. و البته مطمئن شوید که پرسنل شما برای آموزش و دریافت اطلاعات آماده هستند.

باید برنامه ای داشته باشید تا به بیماران خود در مورد مزایای فناوری های رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی اطلاع دهید. مهمترین نکته برای آنها این است که پس از دیجیتال شدن ، ذره ای از اطلاعات را از دست نخواهید داد.

 

برای اطلاع از محصولات مربوط به تصویربرداری دیجیتال به لینک‌های زیر مراجعه فرمایید:

تجهیزات تصویربرداری دندانپزشکی

سنسور RVG

اسکنر فسفرپلیت PSP

 

منبع:

https://www.dentalcompare.com/Dental-Digital-Imaging-Dental-Imaging/4348-Digital-Radiography/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *